Jan Decleir - Gilles!

Tuesday 12 May van 19:30 tot 22:00
Theatervoorstelling Tekst en muziektheater

Decennia lang koesterde Jan Decleir een heimelijk verlangen om de huiveringwekkend mooie woorden van Hugo Claus weer tot leven te wekken. Om de monoloog die de schrijver speciaal voor hem schreef, weer op te voeren.


37 jaar na de première kruipt de steracteur weer in de huid van Gilles de Rais en presenteert hij zich aan zijn rechters. Net als Jeanne d’Arc stierf de 15e-eeuwse Franse maarschalk op de brandstapel, alleen deed de zogezegd diepgelovige man dat om minder nobele redenen: hij misbruikte en vermoordde meer dan honderd kinderen. Wie was deze man, van wie men zegt dat het sprookje van Blauwbaard van hem is afgeleid?
 

CREDITS

 

Tekst - Hugo Claus
Spel - Jan Decleir
Bewerking - Jan Decleir
Uitvoerend producent - Toneelhuis
Originele première - 18 februari 1988, Muntschouwburg Brussel in een productie van De Dolage vzw ism De Munt

 

Plan je bezoek

Als je een ticket koopt, ga je akkoord met de algemene voorwaarden voor de ticketverkoop.

Algemene voorwaarden ticketverkoop
 

C-mine cares

C-mine is een open huis voor iedereen. Heb je een vraag of opmerking, of wil je iets melden? Dat kan via c-minecares@genk.be.

SAFE.R SPACE

 

Adres

C-mine C-mine 10 bus 2, 3600 Genk

Mogelijk heb je ook interesse in deze zien & doen